Trwa ładowanie proszę czekać ...

Łupież u kota

10 listopada 2016

Dolegliwość, na jaką skarżą się głównie ludzie. Tak mogłoby się nam oczywiście wydawać. Prawda jest jednak taka, że łupież dopaść potrafi także kota. Podpowiadamy, jak radzić sobie z tym problemem i jak zwalczyć łupież u kota.

Jest on szczególnie łatwy do zauważenia u kotów z czarną sierścią. Jeśli Twój kotek taką sierść posiada i już zdążyłeś zauważyć białe okruszki na jego futerku, wybierz się z nim od razu do weterynarza lub spróbuj samodzielnych metod. Najważniejsze jest, by tego nie bagatelizować i nie odkładać leczenia na potem. Łupież u kota jest najczęściej objawem, który zwiastuje problem ze skórą.

Jest spowodowany nadmiernym złuszczaniem naskórka. Właśnie przez to przypomina tak bardzo ludzki łupież. Takiemu złuszczaniu towarzyszy również często nadmierne wydzielanie łoju przez gruczoły łojowe.
Nie ma się czego bać, gdy coś takiego u naszego kota zauważymy. Choć problem ze skórą brzmi groźnie, w rzeczywistości może mieć różne przyczyny, a czasem rozwiązanie jest genialnie proste. Łupież u kota powodować może wiele chorób, które podzielić możemy na kilka rodzajów. Często jest to niewłaściwa dieta, a najbardziej szkodliwa jest ta uboga w kwasy tłuszczowe omega 3. Bez nich skóra wysusza się i dochodzi do jej złuszczania. Trzeba zwracać uwagę na futerko zwierzaka, bo to ono najczęściej mówi nam o jego stanie zdrowia.

Również zawartość miseczki odgrywa kluczową rolę i czasem wystarczy zadbać tylko o dobre jedzenie, by uniknąć wielu chorób. Nie tylko łupieżu u kota. Łupież u kota może również wystąpić jako reakcja alergiczna na jakiś konkretny rodzaj karmy, albo preparat do pielęgnacji futerka. Jeśli kot męczył się ostatnio z biegunką, czy wymiotami, z pewnością powodem łupieżu u kota będzie odwodnienie. Również wtedy, gdy trzymamy zwierzaka w zbyt ciepłym otoczeniu. Czasem dla nas kaloryfery zimą są optymalnej temperatury, podczas gdy nasze pupile zaczynają się tam męczyć. Oczywiście czasem będzie to wina lata. Jeśli na dworze jest zbyt gorąco, to również możemy podejrzewać, że taki jest tego powód.Podsumowując łupież dopaść potrafi także kota. Podpowiadamy, jak radzić sobie z tym problemem i jak zwalczyć łupież u kota.