Trwa ładowanie proszę czekać ...

Flyball – sport dla psów

10 listopada 2016

Zabawy z naszymi czworonogami to przyjemna chwila zarówno dla nich, jak i dla nas. Miło jest po męczącym, a szczególnie stresującym dniu w pracy móc zabrać psa na spacer do parku i tam razem z nim pobawić się. Szczególnie, gdy można to robić razem z innymi właścicielami psów, którzy – podobnie, jak Ty – kochają bardzo swojego pupila! Flyball sport dla psów przede wszystkim aktywnych, które uwielbiają aportować!

Jeśli Twój piesek najchętniej biega za patykiem, czy piłeczką, możesz zastanowić się nad tym, czy flyball nie byłby dla niego idealną opcją zabawy. Czym właściwie jest flyball? Wymyślony przez Kalifornijczyka nazywającego się Herbet Wagner, który w latach siedemdziesiątych wynalazł wyrzutnię piłek tenisowych. Właśnie w ten sposób doprowadził do stworzenia sportu, jaki potocznie nazywany jest tak zwaną „psią sztafetą”, a my nazywamy go dziś flyball sport dla psów uprawiany drużynowo. Zespół powinien liczyć od czterech do sześciu czworonogów wraz ze swoimi właścicielami. Przeciwne drużyny spotykają się na torach, które ustawione są równolegle.

Twój pies ma za zadanie pokonać tor, jaki składa się z 4 hopek i boksu. Boks jest ustawiony na końcu terenu zabawy i ma gotową do wystrzelenia piłkę. Piesek sam musi uruchomić wyrzutnię piłek, co robi najczęściej łapą, aby z powrotem zaaportować piłkę. Biegnąc go swojego właściciela, który czeka na niego na linii mety, pokonuje  różnego rodzaju przeszkody. Jakie? To już leży w kwestii organizatorów turnieju flyball. Wygrywa ekipa, która najszybciej pokona tor i popełni najmniej błędów. Wykluczone jest pominięcie przeszkody na torze, czy upuszczenie piłki.

Czy flyball sport dla psów jest stworzony dla Ciebie i Twojego pupila? Możesz zaproponować to swoim znajomym ze wspólnych spacerów i sprawdzić, czy ich to zainteresuje. Z całą pewnością jest to duża porcja adrenaliny, rywalizacji i w ostateczności cudownej zabawy dla was i waszych piesków! Początkowe zabawy będą treningami dla zwierząt, by nauczyły się grać we flyball. Z czasem jednak zacznie im to wychodzić oraz  wtedy właśnie będziecie z nich całkowicie dumni.