Trwa ładowanie proszę czekać ...

Podróż zagraniczna z naszym pupilem

10 listopada 2016

Ten problem często pojawia się w postaci pytania już w momencie, gdy planujemy przygarnięcie do swojego domu psa, czy kota. Znajomi pytają nas, co zrobimy z naszym pupilem, gdy przyjdzie nam wybrać się na urlop, czy służbowy wyjazd. Oddamy komuś pod opiekę? A co, jeśli nikt nie będzie chciał? Na szczęście istnieje możliwość tego, by podróż zagraniczna z naszym pupilem włącznie wypadła naprawdę dobrze.

Wystarczy tylko pamiętać o kilku formalnościach i sprawach do załatwienia przed wyjazdem, by wszystko poszło po naszej pomyśli. Po pierwsze aktualne szczepienia. Zwierzątko, jakie zabierasz ze sobą w podróż musi mieć aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie. Co ważne! Należy pamiętać, że szczepienie nabiera ważności dopiero po upływie 21 dni od daty jego wykonania, jeśli pies lub kot szczepiony jest po raz pierwszy. Podobnie ma się to w przypadku spóźnienia ze szczepieniem. Jeśli ominiesz datę przewidywanego szczepienia, które powinieneś wykonać, równoznaczne jest to z tym, że wykonując je ponownie będziesz również musiał odczekać 21 dni.

Sprawy szczepienia powinno załatwiać się na długo przed tym, aż odbędzie się podróż zagraniczna z naszym pupilem. Bywa, że kraj wymaga również innych szczepień. Dlatego zapoznaj się z informacją o zasadach i wiedz, który kraj wymaga ich więcej. Na przykład w Wielkiej Brytanii istnieje obowiązek stosowania odpowiednich preparatów przeciwko tasiemcom. Po drugie chipowanie zwierząt. To znaczy, że musisz swojego psa koniecznie oznakować za pomocą mikrochipu. Ważne jest, by było to zgodne z normami ISO. I o czym należy pamiętać bezapelacyjnie to fakt, że najpierw dokonujemy czipowania, a dopiero później szczepienia. W przypadku odwrotnej kolejności, niestety, ale szczepienie będzie należało powtórzyć.

Dla tych, którzy wytatuowali zwierzakowi ślad na ciele: Nie jest to już akceptowane przez władze. Musisz również zainwestować w identyfikator elektroniczny. Po trzecie i już ostatnie Podróż zagraniczna z naszym pupilem oznacza, że skoro my posiadamy paszport, to również nasze zwierzątko musi go mieć. Załatwimy te formalności u weterynarza.